Цього року мають впровадити другий етап медреформи в Україні. Змін особливих нема. Страхової медицини як такої теж нема. А є лише сімейний лікар, або терапевт, з котрим пацієнт підписав декларацію. Їм підвищили зарплату, держава виділила гроші на пацієнта, які ходять за ним. Лікарі взялися ремонтувати кабінети, настелили килимів на підлогу, тож тепер пацієнтам треба бахіли придбати, щоб зайти. Запровадили електронний запис до лікаря, дарма що система не завжди належно працює. Скажімо, якщо двоє людей одночасно перебувають на сайті і записуються, то система одну людину зафіксує, іншу проігнорує. І ці двоє людей приходять у визначену годину до лікаря, і тут трапляється конфлікт.
І це не єдина прикрість. Прийом пацієнта має тривати 20 хвилин, але не завжди так відбувається. Тож черга зсувається як мінімум на годину-дві.
Недавно знайома розповідала, що звернулася до сімейного лікаря, аби вона написала направлення на рентгенівський знімок. Оскільки в поліклініці, куди ходить вона, апарат зламався, її скерували до Діагностичного центру, що на Небесної Сотні, 5.
Звичайно, написали направлення, все як має бути. Коли жінка зайшла до кабінету, спершу вислухала обурення, мовляв, тут і так велике навантаження, тому людей мали скеровувати в інші поліклініки. Знайомій треба було зробити три знімки. Там назвали ціну по 100 гривень кожен знімок. «А якщо дорого для вас, то купіть в аптеці плівку», сказав лікар. Вона так і вчинила, тут у діагностичному центрі в аптеці купила три плівки по 60 гривень кожна. Подумала, що зекономила, та де там! Лікарка сказала, що плівка неякісна… Опісля, коли винесли знімки з описом, знайома побачила, що знімках нічого не видно, а у висновку написали, що описати не можуть, бо бракує плівки. Вона здивовано запитала в лікарки, «У чому річ?», та відповіла: «Що принесли, то маєте, жодних претензій до мене»… Правда, додала: «Приходьте наступного дня, я працюватиму у другу зміну». Жінка у розпачі повернулася в аптеку, де купила ту злощасну плівку. Сказала провізору, що плівка неякісна, аби не продавали її вже нікому. Але в аптеці повідомили, що такого не може бути, адже лікарі з рентгенкабінету беруть плівки у них…
Виходить, м’яко кажучи, лікарка непрофесійно виконала свої обов’язки під час проявлення плівки. Чи може навмисне так вчинила, бо знайома не захотіла їм заплатити? Чому лікарі взагалі причетні до грошей?
Зауважте, жодних квитанцій вони не дають. І ніхто не знає, куди йдуть ці гроші. На їхньому сайті почитала, що витратили на ремонт то 5, то 6 тисяч гривень. Десь на обладнання потратили 700 тисяч гривень… Але щодня люди залишають там по кілька сотень гривень. То де ж гроші? Обладнання не змінювали від відкриття центру, а це понад 20 років. Тож хочеться сказати: «Не ходіть, люди в діагностичний! Бо толку від того дуже мало».