Майже усі чинні політики не відходили від владних кіл упродовж десятків років. Українці скаржаться на них удома на кухнях, але забувають їхні огріхи. А потім ідуть на вибори й голосують знову за одних і тих же. Адже в українців така коротка політична пам’ять.
Ілюстрації карикатуриста Анатолія Василенка, який малює уже майже 60 років, публікували ще у радянські часи журнали «Перець», «Перченя», «Крокодил». Тепер добірка його карикатур прикрашає нове видання – «Лящ».
Читайте також: Найсмішніші меми тижня: робот Софія і «привабливий» Гройсман, падіння Жириновського
На одному із сатиричних зображень – перший президент України Леонід Кравчук на червоному коні, який дивиться назад – це натяк на комуністичний тягар у діяльності цього політика. «Кучма, я подумав, має на ослі сидіти – стільки він наробив лиха. А ось «відставної кози барабанщик» Ющенко. На бику чорному – Янукович. «Коровка» цукеркова – чинний президент», – пояснив художник.
Людина красива, симпатична – піддається легко шаржуванню. Політиків таких нема, як правило. Вони якісь дефективні всі. Особливо Путін, Медведєв. Якісь вони слизькі і неприємні,
– розповів Василенко.
За роки праці йому лише один раз дзвонив політик – Ірена Кільчицька, якій не сподобалися її карикатурні форми. Останні два десятки років художник малює одних і тих самих політиків. Бо їх обирають знову і знову. В українців – коротка політична пам’ять.
«Про політику і людей…»
Перший номер Ляща тиражем у дві тисячі безкоштовних примірників обійшовся головному редактору Юлії Іващенко в 50 тисяч гривень. Це зовсім не бізнес-проект.
Розбудити людей. Нагадати, що вчорашніх новин не буває. І вчорашніх обіцянок – теж. Мені навіть дочка сказала: «Маю 14 років, а таке враження, що керує весь час один уряд і ніколи не було ніяких виборів»,
– сказала Іващенко.
У наступному номері творці нагадають про дружбу з Росією та газову трубу. А щоб видання було незалежним – кошти на його створення збиратимуть на спеціальній платформі. Та зроблять примірники платними.
Газета «Лящ», перший номер
Що вже встиг накоїти той чи той політик або політсила – можна знайти на сайті організації «Чесно» в розділі «ПолітHub». У базі 90 тисяч політиків і 270 політичних партій.
Тих депутатів, участь яких помітили у корупційних схемах, ми відповідно фіксуємо у базі. Також не забуваємо про прогули, кнопкодавство. Саме ми, виборці, відповідаємо за тих, кого привели до влади,
– розповіла координаторка кампаній Громадського руху «Чесно» Олександра Кузіва.
Політолог Віктор Таран зазначав, що «виборці не хочуть міняти ситуацію». Соціологічні опитування показують, що майже 25% громадян готові продати свій голос на наступних виборах. І потім самі ж українці отримують «ляща».
До слова, раніше 24 канал повідомляв: близько 15% опитаних соціологами громадян запевнили, що мають знайомих, які брали участь у нечесному голосуванні. Середня ж ціна галочки у бюлетені по Україні становить 580 гривень.